ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5133300
*
nr 513 3300
Spegel
Venetiansk-stil, höjd: 105
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 16:17:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 02:11:40
1
700 kr
9/3 17:31:04
2
1.500 kr
9/3 18:50:00
3
1.500 kr
9/3 18:56:11
4
3.600 kr
10/3 14:21:58
5
3.000 kr
10/3 14:22:36
5
3.500 kr
10/3 14:23:09
5
3.700 kr
10/3 15:59:47
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk-stil
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 513 3300
Spegel
Venetiansk-stil, höjd: 105
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 02:11:40 | 1 | 700 kr |
9/3 17:31:04 | 2 | 1.500 kr |
9/3 18:50:00 | 3 | 1.500 kr |
9/3 18:56:11 | 4 | 3.600 kr |
10/3 14:21:58 | 5 | 3.000 kr |
10/3 14:22:36 | 5 | 3.500 kr |
10/3 14:23:09 | 5 | 3.700 kr |
10/3 15:59:47 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk-stil
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23